تبلیغات
مسیح یهودی - صهیونیسم و سینمای کودک و نوجوان


صهیونیسم و سینمای کودک و نوجوان [صهیونیسم , ]

پس از مرگ مشکوک "یوزف استالین" در سال 1953 صهیونیست ها برگی تازه در سیاست جهانی را ارئه کردند طرح فروپاشی شوروی که یکی از ابزارهای آن سینما است.به خدمت گرفتن هنرمندان مستعد در سطح جهای می توانست زمینه ذهنی فروپاشی شوروی و اردوگاه سوسیالیستی را فراهم سازد.کمپانی های بزرگ انتشارات و سینما دست به کار شدند و رمانها و فیلم هایی جون (فرار ازگولاک،دکتر ژیواگو ، قلعه حیوانات ،1984 و ..) نوشته و به تصویر کشیده شد. اما تثبیت تفکر و جهان بینی صهیون در دنیای کودکان تاثیری به مراتب بیشتر از تبلیغ برای بزرگسالان میدهد.

داستان فیلم سینمایی "قلعه حیوانات" از جورج ارول از تاریخ انتشار(1958) تا سه دهه بعد موقعیت احزاب کمونیستی را در جهان متاثر ساخت و داستانی که در قالب تمثیل حیوانات درمزرعه ای که شوروی را در اذهان متبادر میکرد و به روایت اضمحلال شوروی می پرداخت زیر ساخت های ابر قدرت شوروی ار نشانه گرفت ستیون اسپیلبرگ سینماگری که راه یهودیان معروف هالیوود را ادامه میدهد اولین فیلم سینمایی اش را با نام "دوئل" در سال 1971 ساخت.از آن زمان تاکنون قیلم های زیادی ساخته است که هر یک به نوعی مبلغ و معرف اندیشه ها و افکار صهیونیست ها است.

اسپیلبرگ همچنین در ادامه فعالیت های حرفه ای خود با تاسیس کمپانی های فیلمسازی به حمایت از فیلمسازان هم اندیشه و متخصص پرداخت "فرار مرغی" محصول سال 2000 کمپانی دریم ور کز با همکاری شرکت انگلیسی "آردمن انیمیشن" بود.

در فیلم فرار مرغی اسپیلبرگ و گروهش تماشاچی را تحت تاثیر دروغ بزرگ صهیونیسیت کشتار چند میلیونی یهودیان در اردوگاه های آلمانی جنگ جهانی دوم قرار می دهد.فیلم شرح حال تعدادی مرغ تخمگذار در مزرعه ای است که باید برای صاحب مزرعه و مرغداری روزانه از چهار تخم کمتر نگذارند.مرغ هایی که نتوانند خواسته ارباب را اجابت کنند کشته میشوند.

فضای مرغداری شبیه به دو فیلم بازداشتگاه 17 و فرار بزرگ است.دیوارهای بلند و سیم خاردارهای چند لایه که به وسیله ماموران گشتاپو که در هیات سگ های سیاه دیده میشوند حفاظت می شوند.شروع فیلم با الگوی فرار بزرگ است که مرغ های زندانی با قاشق های شان تونل هایی از زیر دیوارها وسیم خاردار ها حفر میکنند و هر بار نیز گرفتار سگ های سیاه می شوند و باز در کلبه شماره 17 جلسه می گذارند.جلساتی که بازسازی نعل به نعل صحنه هایی از فیلم "ویلیام وایلر است،جینجر" رهبر مرغ ها است که به آنها القا میکند در پی نقشه کشیدن و اجرا کردن نقشه فرار باشند.

نقش آمریکا در فیلم هایی که اسپیلبرگ کاردگردانی یا تهیه کرده به عنوان نجات دهنده یهودیان و اروپایی ها از شر فاشیسم است.

درفیلم های نجات سرباز رایان و سه گانه ایندیانا جونز و .. این امر به خوبی دیده می شود و در فرار مرغی هم پرچم آمریکا هراز گاهی نشان داده میشود.همچنین خلبانی که از بیرون به داخل اردوگاه نفوذ کرده است آمریکایی است.رائول خلبان آمریکایی در طی مباحث طولانی با جینجر به توافق می رسند که مرغ ها باید تمرین پردن و بال زدن کنند تا آمادگی برای فرار دسته جمعی پیش آید.تمرین ادامه می یابد و در بین مرغ ها هم جلسات سری برگزار میشود.

جینجر در یکی از سخنرانیهایش در برابر ترس از سگ ها می گوید:"نگهبان در ذهن ماست اگر آمادگی مقابل را داشته باشیم و آرزوی پریدن به بیرون از اینجا را در خود تقویت کنیم نگهبان بیرونی چیزی نیست".

مرغ ها سر انجام به سرزمین موعود که چمنزاری پر صفاست میرسند و زیبایی انجا را برتر از تصورشان می یابند.نوشته شده توسط صیاد در پنجشنبه 4 خرداد 1385 و ساعت 09:05 ق.ظ
ویرایش شده در - و ساعت -


لینک ثابت || نطرات [--]نوشته های قبلی...

سلام آزاده

حزب الله ارتش اسلام

صهیونیسم و سینمای کودک و نوجوان

هلو کاست از ابتدا

غرامت ۷۸ ساله به خاطر هلو کاست

هر چه می خواهید بگویید اما از ما سخنی بر زبان نیاورید

دروغی که همه باور کردند

اینک بهشت


صفحات وبلاگ...

 

درباره وبلاگ

 وبلاگ من
ایمیل من
[yahoo]

نویسندگان

صیاد(8)

موضوعات

صهیونیسم(7)
نظرات شخصی(1)

آرشیو

  تیر 1387 (1)
  مرداد 1385 (1)
  خرداد 1385 (1)
  فروردین 1385 (1)
  بهمن 1384 (1)
  آذر 1384 (2)
  آبان 1384 (1)


لینکستان

یهود شناسی

فلسطین خیبری دیگر

سازندگی

خطر صهیونیسم

فلسفه روحانی

آرماگدون

فلسطین درد جانسوز

وبلاگ قبلی مسیح یهودی

صهیونیسم و جهان اسلام

مجاهد تروریست

ضد منافق


لینکدونی

آرشیو لینكدونی


جستجوخبرنامه


آمار وبلاگ

بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل مطالب :
كل نظرها :
كل بازدید ها :
افراد آنلاین : [Online]


 با تشکر از...

طراح قالب

All Powered By :
MihanBlog.com

yahood.Mihanblog.com